Filia WKS Śląsk Wrocław/Gmina Kłodzko - Raport PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Tondytko
poniedziałek, 28 listopada 2011 08:49

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_slask_wroclaw_raport2.jpgMłodzieżowe drużyny z Gminy Kłodzko prowadzone przez trenera Mariusza Jastrzębskiego uczestniczące w nowym projekcie WKS Śląsk Wrocław, wystąpiły do tej pory na trzech turniejach. Wrocławski zespół, jeden z najlepszych w polskiej Ekstraklasie, postawił sobie za cel szkolenie utalentowanej młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego, poprzez skupianie młodych drużyn piłkarskich w formie filii. Poniżej prezentujemy raport z ich dotychczasowej działalności.

Pierwszy turniej odbył się 18 września na Polach Marsowych przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Do rozgrywek przystąpiły zespoły z wszystkich partnerujących w tym projekcie miejscowości: Kłodzka, Kondratowic, Milicza, Oleśnicy, Prusic oraz Sycowa. Filie rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych (podział według wieku szkół podstawowych): Młodsi 6 – 9 lat oraz Starsi 10 – 12 lat. Piękna pogoda i nowe boiska Akademii Wychowania Fizycznego ze sztuczną murawą pozwoliły na inaugurację cyklu turniejów filii w komfortowych warunkach. Gościem honorowym turnieju był napastnik Śląska Wrocław Łukasz Gikiewicz. Występ w tym turnieju oprócz sportowej rywalizacji i osiągniętych rezultatów,  pozwolił drużynie Gminy Kłodzko zebrać kolejne doświadczenia boiskowe, które z pewnością zaprocentują w kolejnych turniejach.

Gospodarzem drugiej rywalizacji zespołów Filii Śląska Wrocław, w której wystąpiła również prowadzona przez trenera Mariusza Jastrzębskiego drużyna Gminy Kłodzko, była Oleśnica. Młodzi zawodnicy spotkali się 16 października na boisku „Orlik” przy ulicy Wileńskiej. W grupie młodszej zwyciężył zespół z Milicza. Wygrał wszystkie mecze i nie stracił bramki. Drużyna została wyróżniona na ceremonii zakończenia turnieju. Przy okazji nagród indywidualnych Śląsk Wrocław postanowił tym razem docenić zawodników grających w defensywie, zwłaszcza tych, mających najwięcej „roboty” – i tutaj wskazał na zawodników naszej Filii! Wyróżnienie i nagrody rzeczowe otrzymali Franciszek Błaszko oraz bramkarz Dawid Dulski. Po raz pierwszy w krótkiej historii turniejów odnotowano bezbramkowy remis (Kłodzko – Syców 0:0). Turniej Filii Starszych gwarantował najwyższe emocje sportowe do ostatniego meczu. Oleśnica postawiła twarde warunki Miliczowi i w meczu o pozycję lidera minimalnie przegrała 0:1. Na trzecim miejscu turniej ukończyła ekipa Gminy Kłodzko. Nasza drużyna zaprezentowała się z dobrej strony, przede wszystkim zobaczyliśmy walczących o każdą piłkę zawodników, którzy wiedzieli co mają robić na boisku. Młodzi piłkarze zebrali kolejne, bezcenne doświadczenia boiskowe, które z pewnością wykorzystają w kolejnych turniejach.

W niedzielę 13 listopada organizatorem III turnieju Filii Śląska Wrocław został Syców. Był to jednocześnie debiut tej imprezy na obiekcie zamkniętym. Hala sportowa MOSiRu została podzielona na dwa boiska, każde dedykowane jednej z kategorii wiekowych. Małe bramki i pięcioosobowe składy były czymś nowym dla piłkarzy. U niektórych trenerów wzbudziły jednak wątpliwości. Obawa o problemy ze strzelaniem bramek okazała się zbyteczna, a nasi podopieczni doskonale radzili sobie w nowych warunkach. W grupie młodszej zauważyć można było wyrównujący się poziom między filiami. Naszej drużynie udało się również po raz pierwszy zwyciężyć. Radość i chęć wygrania kolejnych meczów przełożyła się na jakość gry. Zawodnicy już bez kompleksów i strachu przed drużyną przeciwną dzielnie walczyli do ostatnich minut turnieju.
W grupie starszej nasza drużyna zaprezentowała się z dobrej strony, przede wszystkim zobaczyliśmy walczących o każdą piłkę zawodników, którzy wiedzieli co mają robić na boisku. Młodzi piłkarze zebrali kolejne, bezcenne doświadczenia boiskowe, które z pewnością wykorzystają w kolejnych turniejach.

Na kolejny, czwarty już turniej drużyna Gminy Kłodzko wraz z trenerem Mariuszem Jastrzębskim uda się 11 grudnia 2011 r. do Prusic.

Oświadczenie trenera Filii WKS Śląsk Wrocław/Gmina Kłodzko Mariusza Jastrzębskiego:

Cieszę się, że taki projekt WKS ŚLĄSKA WROCŁAW udało zrealizować się w naszej Gminie. Początkowo nie było, aż tak dużego zainteresowania ze strony rodziców i dzieci chcących wstąpić do naszej Filii, po zapisach mieliśmy 11 zawodników. Teraz po 3 miesiącach funkcjonowania szkółki na treningi uczęszcza już 26 zawodników. Cieszy frekwencja jak i postępy młodych sportowców. Już na przestrzeni trzech rozegranych turniejów można zauważyć, że chłopcy przykładają się do treningów i podnoszą swoje umiejętności piłkarskie. Zwłaszcza młodsza grupa, gdzie na pierwszym turnieju padł wynik dwucyfrowy na naszą niekorzyść, w drugim potrafiliśmy już zremisować mecze, a na ostatnim turnieju odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo! Korzystając z okazji chciałbym skierować podziękowania do Pana Wójta Stanisława Longawy za podpisanie umowy ze Śląskiem Wrocław, za stworzenie warunków do prowadzenia szkolenia młodych piłkarzy i za udostępnienie środków transportu na wyjazdy na turnieje. Dziękuję również sponsorom, a w szczególności Prezesowi Banku Spółdzielczego w Kłodzku Panu Tomaszowi Nowackiemu za dofinansowanie i wsparcie naszej szkółki. Zapisy do drużyny prowadzone są na bieżąco, więc zapraszam chętnych chcących wstąpić do naszej Filii. Treningi w okresie zimowym prowadzone są w Wojborzu, na hali sportowej przy Zespole Szkół w każdy wtorek w godz. 18:00 – 20:00, oraz każdy piątek w godz. 17:00 – 19:00. Warto również nadmienić, że nasza Filia uczestniczyła w otwarciu nowego Stadionu we Wrocławiu podczas meczu T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy WKS Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk (1:0). Dzięki podpisaniu umowy o współpracy między Gminą Kłodzko a Śląskiem Wrocław nasza drużyna ma darmowe wejściówki na mecze Śląska w Ekstraklasie i na pewno będziemy częściej uczestniczyć w tych wydarzeniach.

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2011 08:55