JAK TO BYŁO NA PIKNIKU MIODOWO-TRUSKAWKOWYM W ŻELAŹNIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Ferenc - Macherzyńska
środa, 03 lipca 2013 09:23
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/gminakl/domains/archiwalna.gmina.klodzko.pl/public_html/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_3lipca_1.jpgKolejny VIII już piknik MIODOWO - TRUSKAWKOWY za nami, na którym jak nigdy dotąd zabrakło miodu...Smile Jest to dowodem na to, że spożywamy coraz więcej tego wspaniałego pszczelego produktu .

W tym roku gościliśmy  zespoły ludowe  z: GMINY BYSTRZYCA KŁODZKA – ŁOMNICZANKI,  GMINY MIĘDZYLESIE – RÓŻA Z RÓŻANKI, z  GMINY NOWA RUDA -  KATARZYNKI , oraz z GMINY KŁODZKO – KUMY.

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_3lipca_2.jpgPiknik otworzył miejscowy zespół RÓŻA KŁODZKA, a swoje zdolności teatralne pokazały dzieci z naszej szkoły w przedstawieniu CZERWONY KAPTUREK. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły konkursy:

Na najlepszą nalewkę miodową, której królową została nalewka miętowa na miodzie w/g receptury Pani BRONISŁAWY KLIMCZAK, która w nagrodą otrzymała BLENDER Z MIKSEREM.

II miejsce zajęła RATAFIA NA MIODZIE, za którą Pani KRYSTYNA PUK otrzymały ROBOT KUCHENNY, natomiast III miejsce zajęła Pani MAŁGORZATA TOMERA za nalewkę RÓŻANA Z NUTKĄ MIODU, dzięki której wygrała parasol ogrodowy.

Kolejnym konkursem była konkurencja na najlepsze ciasto miodowe, lub truskawkowe.  Królem ciast okrzyknięto miodownik z orzechami, który na konkurs przywiózł zespół KATARZYNKI.  II miejsce zajęło ciasto z bitą śmietaną i truskawkami w wykonaniu GABRIELI FIGURSKIEJ z Żelazna, III miejsce przypadło KGW Żelazno za ciasto francuskie z orzechami i miodem. Laureaci otrzymali takie same nagrody jak w pierwszym konkursie.

Wszystkim laureatom gratulował i wręczał nagrody Wójt Gminy - Stanisław Longawa.

Fundatorami nagród byli Pan Leszek Bobula, Pani Urszula Panterałka, Pan Krzysztof Matysiak, Pan Stanisław Jurewicz, którym bardzo dziekujemy za szczodrość.

Konkurs wiedzy o pszczołach poprzedzony wykładem,  przeprowadził niezastąpiony w swojej roli, Pan Henryk Zaremba. Wszyscy zebrani bawili się znakomicie przy znakomitek pogodzie i akompaniamencie gwiazdy wieczor, zespołu PODZAMEK BOYS .

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, jak i sponsorom, Państwu Marcie i Radkowi GODZIESZKOM  z Żelazna, Pani Elżbiecie Żytyńskiej z Twierdzy Kłodzkiej za cukierki, mieszkańcom Żelazna za pyszne ciasta,  gronu pedagogicznemu ze stowarzyszenia  NASZE ŻELAZNO, Pani  sołtys, strażakom, Panu Krzysztofowi Kozieł ,który nigdy nie mówi NIE, a przede wszystkim moim dziewczynom z KGW – JESTEŚCIE WIELKIE .

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_3lipca_3.jpg

Foto: Marek Gałowski