RANUNCULUS PENICILLATUS – NAGRODY ROKU GMINY KŁODZKO 2013 - PRZYZNANE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Ferenc - Macherzyńska
piątek, 23 maja 2014 09:37

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_230514_1.jpgJuż po raz XIII odbyła się gala wręczenia Nagród Gminy Kłodzko Jaskry 2013. Ten wspaniały plebiscyt ma na celu wyróżnienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów najbardziej zasłużonych dla rozwoju Gminy Kłodzko.

Dnia 19 maja 2014 r. w hotelu „Metro” w Boguszynie szanowna kapitula Nagród Roku Gminy Kłodzko w składzie: Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Tur, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Stanisław Banach, Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Kłodzku Leszek Bobula oraz sołtys wsi Marcinów Ludwika Golec wręczyła nagrody w poszczególnych kategoriach.

Gośćmi Wójta Gminy Kłodzko byli m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki – Ilona Antoniszyn – Klik, Radny Województwa Dolnośląskiego – Zbigniew Szczygieł, Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego - Dariusz Kłonowski, Prezes Zarządu Powiatowego PSL - Ryszard Niebieszczański, Kierownik Kłodzkiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Lubomir Danielczyk, Wicestarosta Ząbkowicki – Ryszard Nowak, Prodziekan ds. kierunku ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – prof. dr hab. inż. Józef Sowiński, Prorektor ds. rozwoju uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Prof. dr hab. Andrzej DRABIŃSKI, Kierownik KRUS w Wałbrzychu - Przemysław Grzybowski, Zastępca Kierownika Agencja Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu – Krzysztof Bieganowski, Wiceprezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park - Tomasz Jakacki, Prezes i Wiceprezes Stowarzyszenia Muzyków Ziemi Kłodzkiej – Ryszard Janowicz i Ryszard Zaręba, Prezes Forum Młodych Ludowców – Natalia Targońska, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko - Magdalena Bloch oraz wielu innych znamienitych gości.

Nagrody Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus” zostały wręczone w następujących kategoriach:

• Inicjatywa – Projekt – Produkt Roku dla OSP Jaszkowa Górna za projekt „Kameralna wieś”
NOMINACJĘ OTRZYMALI:
Sołectwo Stary Wielisław za projekt „Rowerowa Wieś”
FUNDACJA ZIELONA LATARNA za promocję odnawialnych źródeł - fotowoltaika
Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko za NOC Z ANDERSENEM
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Kłodzku za zagospodarowanie terenu przy Kaplicy św. Krzyża w Boguszynie
Sołectwo Rogówek za budowę świetlicy w Rogówku
  • Przedsiębiorca Roku dla PTC Sp. z.o.o
NOMINACJĘ OTRZYMALI:
Zakład Usługowo-Handlowy ZBYSZKO Zbigniew Kula”
TARTAK STARY WIELISŁAW Lucyna Młynarska
  • Sponsor roku dla Bogusławy Kochmańskiej
  • Najlepsza Działalność Edukacyjna – Kulturalna – NGO dla Polskiego Stowarzyszenia Haidong Gumdo
NOMINACJĘ OTRZYMALI:
Zespół Szkół w Wojborzu za blog uczniów „Mój Wojbórz”
Sołectwo Stary Wielisław za WARSZTATY KOMPUTEROWE 50+
Henryk Zaremba za ścieżkę dydaktyczną „Pszczoła a środowisko”
Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku za wspólną kampanię „Bezpieczny senior na wsi”
  • Społecznik – Wolontariusz Roku dla Marcina Bednarza - działacza klubu Lechia Ołdrzychowice Kłodzkie
Anna Jasińska
Wojciech Rosenau
  • Osobowość Roku dla Ojca Henryka Derenia - Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu
Karol Omachel”
Karolina Lucht
  • Złoty Jaskier za Promocję dla Magdaleny Kulig i Magdaleny Blum za „Dolnośląski Festiwal Muzyczny”
NOMINACJĘ OTRZYMALI:
Ludowy Klub Sportowy „Iskra” Jaszkowa za MIĘDZYNARODOWY BIEG GÓRSKI DLA SENIORÓW
Sołectwo Stary Wielisław za stronę internetową naszwielislaw.pl
  • Jaskier Specjalny (2 nagrody) dla Zdzisławy Gębskiej oraz Ilony Antoniszyn – Klik Podsektetarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_230514_x.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_230514_y.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_230514_z.jpg

Galę uświetnił występ kwartetu smyczkowego „The Sound Quartet” z Wrocławia, który zadbał o oprawę artystyczną uroczystości. Serdeczne podziękowania dla Panów Lecha i Macieja Macheli z Przedsiębiorstwa Piekarsko-Cukierniczego MACHELA Sp. z.o.o za ufundowanie pięknego tortu okolicznościowego i przepysznych ciast oraz Pani Danuty Chudzińskiej i Elżbiety Kuryś – prezesa i kierownika hotelu „Metro” za doskonałą współpracę i profesjonalną obsługę.

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_230514_2.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_230514_3.jpg

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom, jednocześnie zachęcając do dalszej i owocnej pracy na rzecz Gminy Kłodzko. Państwa wkład w rozwój naszej Gminy jest nieoceniony, a chęć pomocy i zaangażowanie są godne naśladowania.

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_230514_4.jpgb_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_230514_5.jpg

Poprawiony: piątek, 23 maja 2014 11:24