WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GMINIE KŁODZKO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Ferenc - Macherzyńska
czwartek, 30 stycznia 2014 12:22

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_2901_2.jpgSie Ma! Już po raz kolejny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sztab główny 22. finału został założony w OKSiRGK, którego szefem został p. Artur Szczytowski. Wolontariusze już od wczesnych godzin porannych kwestowali w różnych miejscowościach Gminy Kłodzko, zbierając pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

O godzinie 15:00 wystartowaliśmy z koncertem finałowym zorganizowanym w sali widowiskowej OKSiRGK, który cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców pobliskich miejscowości. W programie imprezy zostały przewidziane liczne atrakcje: warsztaty pierwszej pomocy pod przewodnictwem OSP Ołdrzychowice, występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, pokaz sztuki walki mieczem Haidong Gumdo Polska, pokaz tańca hip –hop oraz występy zespołów Czarna Syrena, zATRaceni i Podzamek Boys. Przybyli goście mogli obejrzeć także wystawę prac w stylu manga Piotra Kwiecińskiego oraz wystawę motocykli z czasów PRL- u zorganizowaną przez radnego Gminy Kłodzko p. Artura Prottunga i skarbnika stowarzyszenia Edukacja i Rozwój p. Agnieszkę Boczkowską. W czasie koncertu finałowego druhny z OSP Krosnowice prowadziły również rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego , podczas której Krajowy Bank Dawców Szpiku wzbogacił się o kolejnych 16 osób. Organizatorzy postarali się nie tylko o zapewnienie gościom atrakcji dla ducha, ale również dla ciała. W „wośpowej” kawiarence można było zakupić przepyszne pierogi, frytki, pizzę, naleśniki, czy też ciasto przygotowane przez świetlicowe z Gminy Kłodzko. Podczas imprezy odbyła się sprzedaż rzeczy przekazanych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się koszulka Łukasza Giekiewicza opatrzona autografami wszystkich piłkarzy WSK Śląsk Wrocław (210zł).W sprzedaży dostępne były również gadżety 22. Finału WOŚP, „domek letniskowy” Kamila Stocha wraz z autografem słynnego skoczka, rękodzieła wykonane przez lokalnych artystów i wiele, wiele innych. Łączna kwota ze sprzedaży przekroczyła kwotę 2000zł. Podczas koncertu zostały również wręczone nagrody dla uczestników konkursu na najdłuższy łańcuch choinkowy i najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe. O godzinie 20.00 tradycyjnie zostało puszczone Światełko do nieba. Po rozliczeniu okazało się, że w tym roku udało nam się uzbierać 11.134.47 zł, 6,53 €, 11 Kc, 1,71 GBP. Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym sponsorom i darczyńcom, którzy jak co roku nie zawiedli i hojnie wsparli WOŚP : Zakładowi Karnemu w Kłodzku, a zwłaszcza mjr. Julianowi Leszczuk, drużynie piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław Filia Gminy Kłodzko, p. Piotrowi Smółce (firma „Maja” drzewa i krzewy ozdobne), sali zabaw „Jaś” w Kłodzku, restauracji „Złota Kaczka”, hurtowni „Impmar”, firmie „Euromed”, p. Kazimierzowi Adamajtisowi, p. Edycie Florczyk, p. Zbigniewowi Kubabskiemu, p. Marzenie Wcisło, p. Jolancie Emerle oraz p. Agnieszce Boczkowskiej. Ogromne podziękowania należą się naszym wolontariuszom , którzy dzielnie zbierali pieniądze w różnych miejscowościach naszej Gminy. Podziękowania należą się również: Wójtowi Gminy Kłodzko Stanisławowi Longawie wraz z małżonką, Z-cy Wójta Gminy Kłodzko Urszuli Panterałka, Przewodniczącemu Rady Gminy Zbigniewowi Tur, radnym Gminy Kłodzko : p. Arturowi Prottungowi, p. Halinie Witos, p. Marioli Kozak, p. Mariuszowi Jastrzębskiemu, radnej Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko p. Ines Kowalczyk, Urzędowi Gminy, KGW Ołdrzychowice, p. Zdzisławie Gębskiej wraz z zespołem, opiekunom świetlic z Gminy Kłodzko oraz pracownikom OKSiRGK.

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_2901_1.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_2901_3.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_2901_4.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_2901_5.jpg