Podkowy dla najaktywniejszych PDF Drukuj Email
piątek, 18 stycznia 2019 14:00

altJuż od lat przyznawane są lokalnym przedsiębiorcom. To wyraz wdzięczności oraz podziękowania za rzeczowy i finansowy wkład w rozwój naszej gminy. Mowa oczywiście o Podkowach Biznesu, nagrodach które co roku są wręczane przez wójta za te małe i duże sukcesy. Bo zarówno jedne jak i drugie mają znaczenie.

Kto w tym roku został wyróżniony? Oto laureaci:

- Ryszard Rapacz Zakład Wyrobów Metalowych RAPMET

Producent różnorodnych konstrukcji i innych wyrobów stalowych dla potrzeb budownictwa i przemysłu, działający na rynku od kilkudziesięciu lat. Firma, której początki działalności sięgają 1977 roku, mimo silnej konkurencji dynamicznie rozwija się i dostosowuje się do potrzeb zmieniającego się rynku.

- Zdzisław Jasiński KAJZERKA Sp. z o.o.

Zakład zatrudnia około 180 osób. Przedmiotem działalności jest produkcja pieczywa i wyrobów cukierniczych. Codziennie docierają do blisko 250 punktów w obrębie 10 powiatów. Produkują według tradycyjnych receptur.

- Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze MACHELA Sp. z o.o.

Oferta przedsiębiorstwa dostępna jest na rynku od 2000 roku. Jest w niej pieczywo mieszane pszenno-żytnie, drobne pieczywo pszenne oraz półcukiernicze. Stale poszerzają gamę wyrobów cukierniczych. Sztandarowym produktem jest seria pieczywa żytniego razowego z funkcjonalnymi dodatkami, cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród klientów ceniących zdrową i tradycyjną żywność.

- Ryszard Matyasik Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Transport

Przewozy zagraniczne, krajowe, a także pomoc drogowa przez całą dobę. To jest ich specjalność. Zapewniają transport wysokiej jakości busami z klimatyzacją i wygodnymi fotelami. Na lawetach przewożą pojazdy osobowe, dostawcze, ciężarowe, ciągniki i maszyny rolnicze.

- Mariusz Dubiel i Jacek Herberger Ski-Raft Sp. z o.o.

Spływy pontonowe lub kajakowe w Bardzie czy zimowe szaleństwo? Integracja na wodzie czy na śniegu? Jeśli marzycie Państwo o niezapomnianych przygodach podczas letniego lub zimowego urlopu, to nikt tak dobrze nie zorganizuje Państwu czasu wolnego, jak właśnie Ski-Raft. Zabiorą Państwa do najpiękniejszych miejsc i zapewnią najlepsze warunki do odpoczynku i urlopowej aktywności.

- Rafał Murkowski Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych DROGMOST Sp. z o.o.

Wykonują kompleksowe budowy, przebudowy, modernizacje, remonty dróg, mostów oraz małej architektury drogowej. Ponadto zajmują się produkcją mas bitumicznych, betonów i zapraw cementowych.

- Tomasz Nowacki Bank Spółdzielczy w Kłodzku

Jest to najstarszy bank na Dolnym Śląsku. Zmiany organizacyjne przeprowadzone na przestrzeni pięciu dziesięcioleci zwiększyły zadania banku w obsłudze finansowej oraz umocniły jego rolę i prestiż wśród rolników, podmiotów gospodarczych, mieszkańców miasta i gminy.

- Janusz Wolański i Dariusz Wolański JANDAR Przerób i Handel Drewnem s.c.

Jak sama nazwa wskazuje firma zajmuje się przerobem i handlem drewnem. Prowadzą działalność w zakresie impregnowania drewna, pustaków ceramicznych, gazobetonu, bloczków fundamentalnych i więźby dachowej.

- Wojciech Nakwasiński HEFAJSTOS

Firma działa w branży od 1992 roku. Sprzedają m.in. ogrodzenia metalowe, nowoczesne bramy segmentowe, garażowe, wjazdowe oraz automatykę i napędy do bram różnego rodzaju. Oferują ponadto montaż i serwis. Od wielu lat wykonują także bramy na zamówienie i jest to jedna ze specjalności firmy Hefajstos.

- Mieczysław Bromboszcz Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Kłodzku

Reprezentują ponad 70 lat tradycji. Od 1946 roku pracują z pasją i nieustannie się rozwijają, aby spełniać wymagania klientów. Pozycję rynkową budują w oparciu o tradycję, jak i utrzymanie jakości produktów i usług na wysokim poziomie.

- Tomasz Krupa Pracownia Tapicerska

Pracownia powstała na bazie doświadczeń wyniesionych z pracy w dużych zakładach tapicerskich. Jeśli macie Państwo w domu meble, które mają już swoje lata lub wyszły z mody, to jest to odpowiednie miejsce na odwiedziny. Pracownia znajduje się w Roszycach. Tutaj wiedzą jak dać nowe życie starym i zniszczonym meblom.

To właśnie tym osobom wójt Zbigniew Tur oraz przewodniczący Ryszard Jastrzębski przekazali wyrazy wdzięczności oraz gratulacje za wieloletnią współpracę.

Wydarzenie artystycznie wzbogacił zespół o nietradycyjnej nazwie i składzie, czyli Skład Nietradycyjny (liderka Malwina Kołt). Dlaczego właśnie taka nazwa? Chodzi o skład instrumentalny odnajdujący inspiracje w polskiej muzyce ludowej. Rozbudowane instrumentarium, nowe aranżacje i harmonia wzbogacają i dopełniają, nie kłócąc się z tradycyjnym stylem ogrywania melodii.

Tak zakończyliśmy tegoroczne rozdanie Podków Biznesu. Czas szybko leci, więc do zobaczenia na kolejnych „podkowach”.

Fot. Zygmunt Byrski - Euroregio Glacensis

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt