Rekord WOŚP w Ołdrzychowicach PDF Drukuj Email
środa, 16 stycznia 2019 02:31

altFinał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ołdrzychowicach Kłodzkich (13 stycznia) jak co roku dostarczył nam ogromnych emocji. Mieszkańcy gminy Kłodzko po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca, w szybkim tempie zapełniając puszki wolontariuszy i nie szczędząc grosza podczas koncertu finałowego w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.

Właśnie w Ośrodku licytowane były gadżety przekazane przez sponsorów. W gorącej WOŚP-owej atmosferze podgrzewanej wspaniałymi występami artystów, wystawiane przedmioty schodziły jak świeże bułeczki. Licytujący rzadko kiedy schodzili poniżej 100 zł za dany przedmiot, często nawet podbijając wcześniejsze oferty!

Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur wygrał dwa piękne torty upieczone specjalnie na ten szczególny dzień, przekazując je do degustacji wszystkim uczestnikom. Do Artura Szczytowskiego trafiła koszulka meczowa WKS Śląsk Wrocław z autografem Piotra Celebana. Sławomir Kleńk wylicytował rakietkę do tenisa stołowego podpisaną przez Jakuba Dyjasa, brązowego medalistę Mistrzostw Europy.

Punktem kulminacyjnym był koncert zespołu Fisher, znanego z polskiej sceny disco polo, który porwał do tańca całą publiczność. Na scenie zaprezentowali się również: zespół taneczny Bad Girs z Wojborza pod kierownictwem Magdaleny Litwin, Kornelia Radziejewska, Róża Kłodzka, Akademia Ruchu Goworów, grupy taneczne Black Tiger i Gamma z Laboratorium Tańca, zespół taneczny z Ołdrzychowic – opiekun Roksana Czesnołowicz, Rusałki Polanickie, Roksanki z Bierkowic, Iweta Szymala, Trio Daria Fuchs, Zuzia i Edyta Bogdał, a także Polskie Stowarzyszenie Haidong Gumdo w pokazie koreańskich sztuk walki.

A ponadto przybyli goście mogli wykonać brokatowy tatuaż, skorzystać z usług fryzjerki, a także dobrze zjeść, delektując się domowymi wypiekami i pierogami autorstwa KGW Jaszkowa Górna.

Organizacja Finału nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów, a byli nimi: Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz- Leszczyńska, Poseł na Sejm Izabela Mrzygłocka, Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg, Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Zdrojewski, Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, Zakład Karny w Kłodzku, Dom Pomocy Społecznej w Podzamku, Sala Zabaw Jaś, Pałac Kamieniec, Restauracja Boguszyn, Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Transport Ryszard Matyasik, Firma Hefajstos Wojciech Nakwasiński, Centrum Noclegowe Amfiteatr Kłodzko, Sklep Manhatan Krzysztof Leśniewski, Select Comfort Kłodzko, Pracownia Tapicerska Tomasz Krupa, Pracownia Tapicerska Piotr Kazuń, Mariusz Jastrzębski, Pirotechnika Bogdan Niemczuk, Maja Ogrody, Katarzyna Kułaga, Karolina Zając-Okońska, Ewa Sułkowska, Ewelina Kudła, Zofia Czajka, Anna Ciochoń, Adrianna Wiszowska, Teresa Nowicka, Maria Koza, Adrianna Plaszczak, Jadwiga Matkowska, Krystyna Wasyluk, Halina Jedyńska, Magdalena Bojczuk, Ewa Boca, Świetlica Marcinów, Świetlica Ruszowice, KGW Piszkowice, Marlena Wołodko, Edyta Florczyk, Patrycja Tomera-Puk, Hotel Metroview, Beata Konieczko-Rudnicka oraz Centrum Integracji Społczenej Gminy Kłodzko.

Podsumowując – ołdrzychowicki sztab WOŚP pod wodzą Agnieszki Jarosz zebrał 18 359,24 zł, bijąc tym samym rekord!

Mimo mrozu za oknem, mieszkańcy kolejny raz udowodnili, że serca mają gorące i są ponad wszelkimi podziałami, gdy liczy się pomoc najmłodszym, bo to dla nich w tym roku zagrała największa orkiestra świata! Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji, pomoc w zorganizowaniu 27 Finału oraz liczny udział mieszkańców gminy Kłodzko i nie tylko.

Do zobaczenia za rok! Siema!

Poprawiony: środa, 23 stycznia 2019 11:45