Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej PDF Drukuj Email
piątek, 30 listopada 2018 23:43

altW ramach ogólnopolskiej kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku oraz żołnierze 22 Karpackiego Batalionie Piechoty Górskiej organizują na administrowanym terenie stanowiska promocyjne.

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze spotykają się z Polakami i zachęcają ich, by wstępowali do wojska (Galeria Twierdza Kłodzko 1-7.12.2018 r.).

- Dlaczego warto przystąpić do Wojska Polskiego? Ze względu na poczucie służby Ojczyźnie, ze względu na prestiż munduru, ze względu na możliwość zdobycia ciekawych doświadczeń, spotkania ludzi z pasją, którzy są w otoczeniu środowiska międzynarodowego, ponieważ Wojsko Polskie jest bardzo aktywne w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. To możliwość doskonalenia własnych umiejętności, możliwość kształcenia – stwierdził szef MON.

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami, żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Celem kampanii jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych służbą wojskową na spotkania z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku oraz 22 Karpackiego Batalionie Piechoty Górskiej. W najbliższym czasie będzie nas można spotkać:

- Galeria Twierdza Kłodzko 1-7.12.2018 r.

- Galeria Viktoria w Wałbrzychu 3-9.11.2018 r.