Starają się o stypendia im. Grzegorza Ciechowskiego PDF Drukuj Email
wtorek, 28 listopada 2017 00:13

altTegoroczna 18. Gala stypendialna im. Grzegorza Ciechowskiego w gminie Kłodzko zapuka niebawem do drzwi Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku.

- 6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie, I każde dziecko prezent dostanie… – tak pisze Grażyna Szal.

Na długiej liście oczekujących na prezenty w formie stypendiów są:

altAleksandra Wiśniewska ze Starego Wielisławia. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku. Drugie miejsce w 10. Międzynarodowym Festiwalu Twórczości „Kalejdoskop Talentów. Zima 2017” w Polanicy Zdroju w kategorii Malarze, młodzież maxi.

altTomasz Brusiński z Jaszkowej Dolnej. Student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Drugie miejsce w ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej 2017 w Solcu-Zdroju w kategorii Zespół kameralny – trio akordeonowe.

altNatalia Kurzela z Krosnowic. Uczennica Szkoły Podstawowej w Krosnowicach. Drugie miejsce w finale Dolnośląskim Tenisa Stołowego 18. Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast 2017 w Żmigrodzie.

Daniel Burys z Szalejowa Górnego. Uczeń Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości – Technikum Informatycznego. Mistrz Polski Juniorów w siłowaniu na rękę prawą i lewą 80 kg w armwrestlingu 2017 w Szczyrku.

altPaulina Mazurkiewicz z Wojciechowic. Uczennica Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości – Technikum Ekonomicznego. Laureatka 7. Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach 2017 we Wrocławiu, zorganizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

altJulia Kowalczyk z Wojborza. Uczennica Liceum Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu. Zawodniczka ekstraligowej drużyny Klubu AZS PWSZ Wałbrzych w sezonie 2017\2018 – statuetka za debiut roku 2017. Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet w piłce nożnej w sezonie 2016/2017.

altOliwia Łuszczyńska z Krosnowic. Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku. Drugie miejsce w 3. Turnieju Muzyków Prawdziwych 2017 Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w kategorii Soliści wokaliści.

altPaulina Kraj z Wojciechowic. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku. Wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2017. Średnia ocen na świadectwie 5,00 na wymagane 4,90.

To nie wszystkie osiągnięcia młodych i uzdolnionych mieszkańców z gminy wiejskiej Kłodzko. Więcej o sobie, o swoich marzeniach i planach na przyszłość opowiedzą „na żywo” 6 grudnia, zapraszamy serdecznie – Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa i Przewodnicząca kapituły stypendialnej Mariola Huzar.

Podczas uroczystej gali będzie działo się wiele… Między innymi wśród obecnych dzieci, uczniów i gości losowany będzie prezent ufundowany przez Wójta Gminy Kłodzko, a będzie to „coś” z nowoczesnych i modnych urządzeń elektronicznych. Legendę „Diabelscy goście rycerza Stoimira z Nowej Rudy” na scenie zaprezentują młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach. Prowadzona będzie akcja charytatywna Jaskierek, a główny fant to oryginalne pióro polskie z monogramem Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło. Częstować będziemy trzypiętrowym tortem wypieczonym i zasponsorowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kumy” z Krosnowic.

Oczywiście, że to nie koniec…

Poprawiony: wtorek, 28 listopada 2017 11:36