Jestem sobą i nie robię nic na pokaz PDF Drukuj Email
czwartek, 30 marca 2017 00:50

altTrening czyni mistrza, pasja to sposób na życie, a sukces jest na wyciągnięcie ręki. Nie wystarczy marzyć, trzeba mieć jeszcze odwagę aby spełniać własne pragnienia. Coś o tym wie Michał Woś, który specjalnie dla Państwa opowiedział o Biegu po Podkowę.

Pierwszy Bieg po Podkowę okazał się sukcesem! Czy pomysł zrodził się z pasji?

Tak, stało się to już jakiś czas temu, gdy trenowałem na tej trasie. Pomyślałem wtedy, że można tu zorganizować super bieg, bo teren do tego jest idealny. Zaczęło się od pomysłu, a później się już potoczyło, oczywiście przy ogromnym wsparciu wolontariuszy. Zawodnicy wyjechali od nas zadowoleni, a o to głównie chodziło.

Liczba uczestników jest imponująca. Z jakich stron przybyli i co było główną motywacją udziału w zawodach?

Zawodnicy przyjechali do nas z różnych stron, m.in. z Czech, z Wrocławia, Dzierżoniowa, Opola, a także z Kłodzka, Nowej Rudy i oczywiście z Gminy Kłodzko. Bieganie stało się sportem ogromnie popularnym, a biegaczy można spotkać wszędzie. Społeczeństwo ma coraz większą świadomość jak wielkie korzyści daje aktywność fizyczna. A skoro już się ruszamy to warto poznawać nowe miejsca, regiony i trasy.

Śmiało można Pana nazwać promotorem zdrowego trybu życia. Jest Pan nie tylko wzorem dla młodzieży, którą Pan trenuje, ale również stał się Pan sportową inspiracją dla mieszkańców gminy. Czy ma Pan w zanadrzu jeszcze jakieś pomysły?

Dziękuję za miłe słowa, zawsze jednak jestem sobą i nie robię nic na pokaz. Pomysłów jest bardzo dużo, ale na wszystko przyjdzie czas. Jedno jest pewne! Już dziś mogę Państwa zaprosić na Bieg Dzika organizowany 6 maja (sobota) na Plaży Gorzuchów. Szczegóły już niebawem! Na pewno będzie się działo!

To się nazywa człowiek z pasją! Poniżej prezentujemy Państwu szczegółową relację z biegu przygotowaną przez Michała Wosia.

Bieg po Podkowę – ŚWIĘCKO 2017

Wielkie święto biegania w malowniczej kotlinie kłodzkiej za nami. W niedzielę 19 marca br. w Ośrodku Jeździeckim „Kłodzka Róża” odbyły się biegi przełajowe na różnych dystansach. Jako pierwsi o godzinie 12:00 wyruszyli dorośli (10 km), a na starcie pojawiło się 114 zawodników. Trasa wiodła drogami polnymi i leśnymi w stronę wzgórza Huberek, dalej na Wojbórz i powrót do Święcka. Widoki przepiękne, zawodnicy mogli podziwiać Śnieżnik, Szczeliniec, a także Śnieżkę (poważnie!). Elektroniczny pomiar czasu zapewniała firma Pomiarownia. Najlepszym na dystansie 10 km okazał się Krzysztof Jilek reprezentant ULKS Bystrzyca Kłodzka/Bogdał Team z czasem 38:05. Trzydzieści sekund za nim na mecie zameldował się reprezentant Czech Milos Kratochvil, a miejsce trzecie zajął Łukasz Beczkowski z UKS Ludwikowice. W trakcie rywalizacji dorosłych zostały rozegrane biegi dzieci. Każde poza pamiątkowym medalem otrzymało również bon na jazdę konną. Po zmaganiach najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni.

Zwycięzcy biegów młodzieżowych:

- dziewczynki młodsze Lena Pajęcka (WLKS Wrocław),

- chłopcy młodsi Tomasz Piękoś (ZS Wojbórz),

- dziewczynki starsze Laura Szubrycht (ZS Wojbórz),

- chłopcy starsi Franciszek Błaszko (ZS Wojbórz),

- młodziczki Zuzanna Podwalny (KL Ziemia Kłodzka),

- młodzicy Bartosz Polak (KL Ziemia Kłodzka).

Wyniki na 10 km mężczyzn w przedziałach wiekowych:

- M16:

1. Mateusz Świesiulski (ULKS Bystrzyca Kł.)

2. Szczepan Polak(KL Ziemia Kłodzka)

3. Szymon Gawryś

- M20:

1. Krzysztof Jilek,(ULKS Bystrzyca Kł.)

2. Łukasz Marcjanek

3. Mateusz Wysłobocki

- M30:

1. Łukasz Beczkowski (UKS Ludwikowice)

2. Mariusz Piekarz (UKS Ludwikowice)

3. Roman Bogdał (ULKS Bystrzyca Kł.)

- M40:

1. Milos Kratochvil

2. Paweł Bogdał (ULKS Bystrzyca Kł.)

3. Robert Tomków (FAST FOOT Opole)

- M50:

1. Janusz Ryszard

2. Mojmir Svoboda

3. Stanisław Zawadzki (LKS ISKRA Jaszkowa)

- M60:

1. Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice)

2. Henryk Ostropolski (WKB Piast Wrocław)

3. Ryszard Nesterewicz (LKS ISKRA Jaszkowa)

Wyniki na 10 km kobiet w przedziałach wiekowych:

- K16:

1. Małgorzata Grajnert

- K20:

1. Marta Góźdź

2. Marta Korycińska

3. Beata Dereń(LKS Iskra Jaszkowa)

- K35:

1. Lidia Niekraś

2. Iwona Krzaczkowska (Dziki Wrocław)

3. Jadwiga Gawlik (Nysa Biega)

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie: www.pomiarownia.pl, www.biegigorskie.pl, www.biegi.klodzko.pl.
Organizatorami imprezy byli: Klub Lekkoatletyczny „Ziemia Kłodzka”, Ośrodek Jeździecki „Kłodzk Róża” oraz LKS ISKRA Jaszkowa. Współorganizatorem był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.

Ogromne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy obsługujących bieg oraz sponsorów: Klub Biznesu Ziemi Kłodzkiej, Centrum Obsługi Działalności Gospodarczej Joanna Kraj-Plenkiewicz, Gmina Kłodzko, Usługi Remontowo Budowlane - Dariusz Piszczek, Plaża Gorzuchów – Tomasz Grzesiak, Niemieckie Towarzystwo Społeczno Kulturalne w Kłodzku – Horst Ulbrich, Mineral Zdrój, Golfowa Wioska w Szczytnej – Agnieszka Lemańska, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Radkowie, Centrum Medyczne Salus, Stoor, Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku, Festiwal Górski im Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

altalt

Foto.: Zygmunt Byrski, Anna Kucmus-Rapacz, Ola Sulikowska.

Poprawiony: środa, 12 kwietnia 2017 19:51