Kolejka do sukcesu, to Podkowy Biznesu PDF Drukuj Email
wtorek, 10 stycznia 2017 23:23

altA gdyby tak stworzyć idealną receptę na sukces… co by się znalazło na liście niezbędnych składników? Motywacja, cierpliwość, kreatywność, determinacja, wiedza, wizja, cel i upór? Sporo tego! Tym bardziej cieszy, że na terenie naszej gminy są ludzie, którzy wszystkie te cechy posiadają. To właśnie dla nich co roku organizowane jest Noworoczne Spotkanie Biznesowe, podczas którego Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa wręcza Podkowy Biznesu. Nagrody te są wyrazem uznania za wyróżniające się osiągnięcia i działania na rzecz rozwoju w gminie.

Na początek gości przywitał Kłodzki Chór Kameralny Concerto Glacensis pod batutą Katarzyny Mąki – osoby pełnej pasji, która miłością do muzyki potrafi „zarazić” innych. Po wspaniałym preludium, Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa oraz Przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Zbigniew Tur podsumowali miniony rok i przedstawili plany na rok bieżący. Głos zabrał także poseł na Sejm RP Wojciech Murdzek, który życzył wszystkim spokoju, ale również szczęścia w pozyskiwaniu środków na planowane przedsięwzięcia.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się:

- Wessel-Poliamid Sp. z o o
Nowoczesny zakład produkujący akcesoria do odkurzaczy domowych i przemysłowych. Firma znajduje się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Jaszkowej Dolnej.

- Ruben Skrzypiec ProfiLine
Firma zajmuje się produkcją okien, drzwi, fasad, stolarki przeciwpożarowej, ogrodów zimowych, balustrad szklanych. Oferuje profesjonalny montaż i serwis sprzedawanych produktów. Działają zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami naszego kraju.

- Piotr Kinal PHU AUTO-STARTER
Firma specjalizuje się w profesjonalnej regeneracji alternatorów i rozruszników do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów oraz maszyn: koparek, ładowarek, agregatów, wózków widłowych i innych.

- Katarzyna Czuba-Kowal Gospodarstwo Agroturystyczne Kowalowe Wzgórze
Miejsce szczególnie przyjazne rodzinom z dziećmi oraz osobom poszukującym ciszy i spokoju, aktywnego wypoczynku na łonie natury oraz gotowych zasmakować przyjemności życia na wsi. Agroturystyka jest dobrym miejscem na wakacje z bliskimi, czy ferie zimowe w górach.

- Ryszard Rojek ABBRA
ABBRA to hurtownia kwiatów oferująca wysoką jakość towarów i przystępną cenę. Zajmuje się importem kwiatów ciętych i doniczkowych bezpośrednio z giełd holenderskich, a także od polskich ogrodników. W swoim asortymencie mają także bogatą ofertę kwiatów sztucznych, artykułów dekoracyjnych (świece, szkło, wstążki) i wiklinowych.

- Monika Basiewicz-Berczyńska Temple Design Usługi Poligraficzne
Firma świadczy usługi na najwyższym poziomie, dbając o satysfakcję klientów (projektowanie, druk, wykonywanie gadżetów reklamowych oraz liter przestrzennych). Dysponuje profesjonalnym sprzętem i doświadczeniem.

Jak widać, ludzi zdolnych nam nie brakuje, a „wygrywają tylko ci, którzy mają jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”.
Chór Concerto Glacensis zakończył część oficjalną kolędami. Trzeba przyznać, że wypadł śpiewająco!
Zaskoczyć mogła zmiana formuły pozyskiwania środków na fundusz stypendialny im. Grzegorza Ciechowskiego. Tym razem Przewodnicząca Kapituły Stypendialnej Mariola Huzar, zachęcała do odwiedzenia stoiska z pozyskanymi i z góry wycenionymi przedmiotami. Można było również zakupić cegiełki, które także zasilą konto funduszu.
Kolejne Podkowy Biznesu już za rok, kto wie, może to komuś z Państwa przypadnie przyszłoroczna nagroda…

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Foto. Zygmunt Byrski, Gmina Kłodzka