OSTATNIA SESJA MŁODZIEŻOWEJ GMINY KŁODZKO JUŻ ZA NAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Ferenc - Macherzyńska
piątek, 06 czerwca 2014 11:21

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_6062014_r1.jpgDnia 30.05.2014 r. w Urzędzie Gminy Kłodzko odbyła się ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko kadencji 2012-2014. Była to pierwsza kadencja młodych radnych, którzy mieli szansę aktywnie uczestniczyć w życiu naszej lokalnej społeczności.

Podczas pracowitej kadencji młodzi radni współpracowali m.in. z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Była to bardzo owocna współpraca, która dawała pewność, że młodzi radni mogą brać czynny udział w organizacji wielu ważnych dla Gminy imprez kulturalnych. Między innymi wspierali takie przedsięwzięcia jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Dożynki Gminne, Biegi Górskie. Ścisłą współpracę nawiązali także z Gminną Biblioteką Publiczną. W wyniku wspólnych działań udało się przeprowadzić zbiórkę makulatury na terenie Gminy w formie konkursu pomiędzy miejscowościami.  Razem udało się zebrać ponad 1000 kg makulatury. Dochód z jej sprzedaży został przeznaczony na zakup doposażenia świetlic środowiskowych. Oczywiście jest to tylko jedna z wielu akcji przeprowadzonych w ramach tej współpracy. Kolejną z akcji Młodzieżowej Rady była akcja krwiodawstwa pod nazwą “Oddaj krew, uratuj życie”, która miała miejsce w Szalejowie Górnym, w której wzięło udział ponad 50 osób z czego 35 mogło oddać krew. Podczas tego wydarzenia młodzież przekonywała mieszkańców gminy, aby do punktów zbiórki krwi udawali się regularnie. Oprócz tego Młodzieżowa Rada zorganizowała wiele turniejów sportowych m.in. turniej tenisa stołowego, koszykówki, piłki nożnej, siatkówki czy też imprez dla młodzieży np. Halloween.

Na początku sesji głos zabrała Magdalena Bloch, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko, która przedstawiła sprawozdanie z działalności Młodzieżowej Rady oraz podziękowała wszystkim swoim koleżankom i kolegom oraz władzom Gminy Kłodzko za owocną współpracę.

Następnie skierowane do młodzieży podziękowania za działalność na rzecz lokalnej społeczności, złożył Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa, który wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kłodzko Zbigniewem Turem oraz Zastępcą Wójta Urszulą Panterałką wręczyli najbardziej aktywnym radnym tablety oraz listy z podziękowaniami. Pozostali radni otrzymali drobne upominki wraz z listami.

Kolejnym elementem sesji była dyskusja, w której każdy z radnych został poproszony przez Pana Wójta o wypowiedzenie 2-3 zdań na temat swojej działalność w Młodzieżowej Radzie. Była to forma podsumowania, a zarazem refleksji, która miała za zadanie zobrazować 2 lata pierwszej historycznej kadencji.

Na zakończenie Wójt zachęcił zebranych radnych do pracy w kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Gminy wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko.

Za mijającą kadencję serdecznie dziękujemy wszystkim młodym radnym, życzymy licznych sukcesów oraz wytrwałości w podejmowaniu nowych inicjatyw, w szczególności podejmowanych dla dobra społeczności lokalnej.

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_6062014_r2.jpgb_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_6062014_r3.jpgb_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_6062014_r4.jpg

Poprawiony: poniedziałek, 09 czerwca 2014 12:46