Ołdrzychowice Kł. i WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Matusz
czwartek, 14 stycznia 2016 13:59

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_140116_s2.jpg14.123,47 ZŁ+ 26,25 EURO + 374,3 koron czeskich + inna waluta – tyle zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ołdrzychowicach Kłodzkich podczas tegorocznego Finału. Organizatorem przedsięwzięcia był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.

Zbiorka pieniędzy do puszek - jak zawsze – trwała od godzin porannych do popołudnia, ale już w międzyczasie rozpoczęły się liczne wydarzenia, które trwały do wieczora: muzyczne, plastyczne, czysto rozrywkowe oraz edukacyjne. Miejsce miała też licytacja na rzecz WOŚP.

Na scenie wystąpili: zespół „White Roses”, grupa taneczna „Black Tigers” z Ołdrzychowic Kł., grupa taneczna „Bollywood” z Ołdrzychowic Kł., Polanickie Rusałki, Ola Prylewska – pokaz tańca hip hop, szkoła sztuk walki pod kierownictwem Pawła Krzemionki, OSP Ołdrzychowice - pokaz pierwszej pomocy. Gwiazdą wieczoru był zespół SEEYAH z Wrocławia.

Były też inne atrakcje, jak warsztaty graffiti (Adrian Istowski) czy malowanie twarzy (Jakub Michalak). O stronę kulinarną zabrały panie z Kół Gospodyń Wiejskich: KGW Bierkowice, KGW Żelazno, KGW Jaszkowa Górna, Świetlica Marcinów – przygotowanie potraw – ziemniaczane rewolucje. Pysze ciasta przygotowały: Agnieszka Lisecka (Jaszkowa Dolna), Jadwiga Matkowska (Ławica), Maria Kurowska (Roszyce), Agnieszka Miller (Kamieniec), Teresa Nowicka (Gorzuchów), Halina Jedyńska (Stary Wielisław), Aleksandra Kula (Piszkowice), Magdalena Stokowska (Korytów), Małgorzata Szmigiel i mieszkańcy Marcinowa.

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_140116_s1.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_140116_s4.jpg

Wolontariuszami byli: Jakub Baran, Rafał Baran, Patrycja Bauer, Mateusz Cybulski, Katarzyna Długołęcka, Aleksandra Dzięcioł, Bartosz Florczyk, Katarzyna Jarosz, Agnieszka Jarosz, Michał Jarosz, Agnieszka Karczewska, Paulina Kraj, Izabela Kukuła, Mateusz Łapajski, Alicja Majkowska, Krzysztof Matysiak, Paulina Mazurkiewicz, Weronika Oleksy, Leonard Petla, Joanna Pietrecka, Malwina Pietrecka, Marianna Prorok, Oliwia Robak, Iwona Skórnica, Kamila Suchorska, Aleksandra Szmelter, Natalia Szmigiel, Mikołaj Szynkiewicz, Marlena Wołodko, Magdalena Wójcik.

Sponsorzy 24. Finału WOŚP w Ołdrzychowicach Kł.: Restauracja „Korona” Kłodzko, Restauracja „Kaczka i Wino” Stronie Śląskie, Kino Cinema 3D Kłodzko, Pałac Kamieniec, Sala Zabaw Jaś, Ski-Raft Bardo, Evenement Ski Jumping Team (polscy skoczkowie), Tomasz Schmidt i Andrzej Wierzbicki, Katarzyna i Krzysztof Leśniewscy Sklep „Manhatan” Ołdrzychowice Kł., Małgorzata i Tadeusz Michalak Sklep MTM Michalak Ołdrzychowice Kł., Anna i Piotr Smółka „Maja Ogrody” Ołdrzychowice Kł., Hotel „Zamek na Skale” Trzebieszowice, Zespół Śpiewaczy „Jaskier” z Ołdrzychowic Kł., Halina Witos, Edyta Florczyk – tort, Iwona Skórnica, Agnieszka Karczewska, Marlena Wołodko, Krzysztof Matysiak, Agnieszka Jarosz, Mateusz Cybulski.

Poprawiony: czwartek, 14 stycznia 2016 14:09