EUROPEJSKI TYDZIEŃ Z INTERNETEM PDF Drukuj Email
czwartek, 14 marca 2013 08:30

EUROPEJSKI TYDZIEŃ Z INTERNETEM

„Pierwszy krok w cyfrowy świat z Latarnikiem Polski Cyfrowej”

(tytuł spotkania)

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu. W środę 20 marca 2013 roku zaprasza osoby powyżej 50. roku życia, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetem na spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat’, które odbędzie się bibliotece w Starym Wielisławiu. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_14marca_plakat.jpgSpotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” będzie prowadzone przez wolontariusza – „Latarników Polski Cyfrowej”. Rozpocznie się od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie. Każdy uczestnik dowie się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać. Będą więc i ćwiczenia z wyszukiwarką, i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych np. zbiorów muzealnych, a nawet oglądanie internetowej mapy nieba! Spotkanie rozpoczyna cykl szkoleń skierowanych do seniorów ze Starego Wielisławia i okolic, a w niedalekiej przyszłości także internetowy kurs języka angielskiego dla dorosłych.

Do współpracy zapraszamy również miejscową młodzież i osoby, które już poznały cyfrowy świat i zechcą być osobistymi przewodnikami podczas cyklu szkoleń.

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

Zapisy przyjmuje i udziela informacji: pani sołtys Marta Brogowska oraz osobiście dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko pod nr telefonu 74 8689207