Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
E- Rada TRANSMISJA ONLINE

www.netrada-gminaklodzko.pl

Interpelacje/ Wnioski/ Zapytania Radnych Gminy Kłodzko VIII kadencji

___________________________

 

RAPORT O STANIE GMINY ZA 2018 r.

- udział mieszkańców w debacie

___________________________

Wójt Gminy Kłodzko informuje,

że w związku z zamiarem podjęcia czynności kontrolnych na nieruchomościach związanych lub zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej, właściciele nieruchomości, którzy nie dokonali obowiązku złożenia stosownej informacji w sprawie podatku od nieruchomości proszeni są do jej złożenie lub dokonania korekty wcześniej złożonej informacji.
Informacja powinna odzwierciedlać stan faktyczny powierzchni budynków, budowli
i gruntów nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Formularze informacji podatkowych można pobrać z BIP Gminy Kłodzko -> poradnik interesanta -> podatki i opłaty lokalne lub w Urzędzie Gminy Kłodzko,
pok. 306, II piętro.

Czyste powietrze

wymiana kotlow grzewczych

Fotowoltaika - Grant

fotow

Wnioski

 

 


alt


 


Mapy

                mapy

Kultura

WSSE Invest-Park

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

Oświata
Sołectwa
Szukaj
-
 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   poniedziałek, środa, czwartek, piątek

   w godz.: 7.30 - 15.30

   wtorek w godz.: 8.00 - 16.00

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30




Łączy nas pamięć, szacunek i nadzieja… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Bytnar   
czwartek, 09 maja 2019 23:29

alt19 kwietnia 2019 roku rozpoczęły się obchody 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Trwało do 16 maja. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz siódmy ogłosiło akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie dołączyła do tej akcji, zapraszając 25 kwietnia do dyskusji młodzież z miejscowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

Na wstępie, Mariola Huzar – dyrektor Biblioteki skierowała do młodzieży pytanie, czy wiedzą, dlaczego mamy poprzypinane do ubrania żonkile? Nie wiedzieli.

- Ocalały z getta Marek Edelman, ostatni dowódca Żydowskiej Organizacji Bojowej w rocznicę powstania 19 kwietnia składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana od 2013 roku przez Muzeum POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.

Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Scenarzystką i reżyserką filmu jest Kama Veymont. Zawiera trzy wątki. Pierwszy ukazuje sytuację Żydów w przedwojennej Warszawie i historię stołecznego getta do momentu wybuchu powstania – przy użyciu niepublikowanych wcześniej archiwalnych zdjęć i filmów z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, Shoah Fundation i Filmoteki Narodowej. Wątek drugi prezentuje samo powstanie ukazane metodą animacji poklatkowej. Trzeci wątek to upamiętnienie polskich Żydów w przestrzeni współczesnego miasta, na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i obecny wygląd miejsc związanych z gettem warszawskim.

Punktem kulminacyjnym spotkania był wykład autorski Bronisława MJ Kamińskiego, historyka, publicysty, członka Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, laureata Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej Silesia.

Zapoznał młodzież z krótkim zarysem dziejów żydowskich od Abrahama po XX wiek. Odpowiedział na pytanie „Co świat zawdzięcza Żydom?” (Tora, Talmud, Kabała). Mówił o antysemityzmie, jego pojawieniu się, jak się wyrażał i wyraża, czym jest z punktu widzenia kultury i człowieczeństwa.

Padły wyjaśnienia o tym, co to jest getto. Kiedy Żydzi przywędrowali do Polski i jakie mają znaczenie w życiu społeczno-gospodarczym oraz kulturze polskiej. Była również mowa o prześladowaniach Żydów w czasach najnowszych i w Niemczech hitlerowskich. O pamięci oporu i ewolucji postaw żydowskich we współczesnym świecie.

W sytuacji, kiedy na początku naszego spotkania ktoś nie był zorientowany w temacie, to po takim wykładzie wszystko pięknie poukładało się w głowie. To była bardzo interesująca lekcja historii, która mocno zaakcentowała przesłanie akcji Żonkile do tego, aby zawsze „Łączyła nas pamięć”.

altaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Poprawiony: niedziela, 19 maja 2019 23:54
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash



Stara strona BIP

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Szczegółowe informacje

 

 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Atrakcje Gminy Kłodzko

wirtualnyspacer

01.jpg






s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com