Biznesowe Spotkanie Noworoczne PDF Drukuj Email
środa, 09 stycznia 2013 00:00

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_4stycznia13_spotkanie_noworoczne.jpg
Biznesowe Spotkanie Noworoczne
11 styczna 2013r o godzinie 12:00 w Gimnazjum Publicznym im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku (ul. Traugutta 1a) odbędzie się Biznesowe Spotkanie Noworoczne, na którym zostaną wręczone przez Pana Stanisława Longawę Wójta Gminy Kłodzko Podkowy Biznesu 2013.

Gość specjalny Pan Stanisław Rakoczy Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz Pani Ewa Mańkowska Wicewojewoda Dolnośląski podczas spotkania wręczą „Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej – klasy V” Panu Helmutowi Goebel, który od 1970r. wykazuje szczególną aktywność w procesie zbliżania społeczności lokalnej polsko-niemieckiej. Misje rekonstrukcji i odnowienia „pomników pamięci” Szalejowa Dolnego uznał za swoje życiowe dzieło. Prace konserwatorskie, aż 36 pomników, kaplic, krzyży przydrożnych i tablic pamiątkowych zrealizowane zostały przy udziale mieszkańców wsi, członków Towarzystwa „Archanioła Michała”, Urzędu Gminy i Ochrony Zabytków, ale ich głównym inicjatorem był Pan Helmut Goebel, który również pozyskał środki finansowe na ten cel, działając w myśl swojego życiowego credo głoszącego, że „Pomniki są duchowym przesłaniem przeszłości”. Dnia 6 czerwca 2009r. nastąpiło uroczyste otwarcie „Szlaku Pomników”, w ramach obchodów 550-lecia Hrabstwa Kłodzkiego.

W trakcie spotkania odbędzie się licytacja następujących przedmiotów:
Obraz prof. Mai Godlewskiej USA
Obraz prof. Waldemara Kuczmy ASP Wrocław
Pióro marki Galimard z faksymile podpisu pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego
Okolicznościowy kubek Ministra Spraw Zagranicznych z osobistym podpisem szefa polskiej dyplomacji pana Radosława Sikorskiego

Plakieta z logo MON i czterema orłami Sił Zbrojnych RP – plakietę przekazał Sekretarza Stanu w MON Pan Czesław Mroczek

Plakieta Wojsk NATO przekazana przez Pan Bogusława Wijatyka Dyrektora Zakładu Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego

Medal okolicznościowy z wizerunkiem Bolesława Prusa, medal okolicznościowy na 150 lat Muzeum Narodowego w Warszawie, wydawnictwa książkowe od Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Marka Belki

Pendrive robot, pendrive portfelowy, kubek i długopis od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbary Kudryckiej

Duża strażacka maskotka – słoń od Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP pana Waldemara Pawlaka

Książka pt.”Lech Wałęsa” z podpisem Lecha Wałęsy

Książka pt.“Mam gen wolności” z podpisem Lecha Wałęsy

Piłka i koszulka z autografem Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej pana Zbigniewa Bońka

Szkice w ołówku “Konie” formatu A3 i A4 od stypendystki im. Grzegorza Ciechowskiego Karoliny Czyż

Zgromadzone w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane na fundusz stypendialny im. Grzegorza Ciechowskiego wspierający uzdolnioną młodzież z terenu Gminy Kłodzko.

Poprawiony: piątek, 11 stycznia 2013 08:51