Gmina Kłodzko na podium w turnieju w Miliczu!!! PDF Drukuj Email
środa, 25 stycznia 2012 12:22

b_150_100_16777215_0___images_phocagallery_team_team.jpgV Turniej Filii WKS ŚLĄSK WROCŁAW !!!
W niedzielę 08 stycznia 2012 r. w Miliczu odbył się V turniej Filii Śląska Wrocław. Był to turniej zorganizowany tylko dla grup starszych, natomiast grupy młodsze rozegrają turniej 29 stycznia w Kondratowicach.
Do rozgrywek przystąpiły zespoły z siedmiu partnerujących w tym projekcie miejscowości, czyli: Kłodzko, Oleśnica, Prusice, Skokowa, Syców, Wisznia Mała i gospodarze, czyli Milicz, który wystawił do turnieju 2 drużyny.
Zespół Wiszni Małej po raz pierwszy przystąpił do cyklu rozgrywek w turniejach Filii Śląska Wrocław.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy:
Grupie I
 Kłodzko
 Milicz 2
 Prusice
 Skokowa

Grupa II
 Milicz 1
 Oleśnica
 Syców
 Wisznia Mała

Drużyna Gminy Kłodzko prowadzona przez trenera Mariusza Jastrzębskiego przystąpiła do pierwszego meczu ospale i bez większego zaangażowania przegrywając to spotkanie 0:1 z drużyną Milicza 2.
Poważna rozmowa w szatni i ostra reprymenda od trenera podziałała na drużynę mobilizująco. Kolejne mecze to już tylko zwycięstwa. Najpierw w spotkaniach w grupie nasza drużyna ograła zwycięzcę poprzedniego turnieju drużynę ze Skokowej 1:0, a później bez problemów zwyciężyła z Prusicami 3:1.
Powyższe wyniki pozwoliły naszej drużynie zająć drugie miejsce w grupie tuż za drużyną Milicza 2.

W finale Milicz 1 pokonał drużynę Milicza 2 i wygrał V turniej Filii Śląska Wrocław.
W meczu o 3 miejsce drużyna z Kłodzka spotkała się z ekipą Wiszni Małej i wygrała ten mecz 3:1.

W tym turnieju ponownie wprowadzono system indywidualnego wyróżniania najlepszych zawodników, który oparty był na ocenie trenera przeciwników po każdym meczu. Wyróżniony piłkarz otrzymywał znaczek Śląska i ci z największą liczbą plakietek zostali uhonorowani dyplomami. W drużynie z Kłodzka wyróżnionych zostało dwóch zawodników Przemysław Longawa i Sławomir Siedlecki.

Skład drużyny: BŁASZKO Mateusz, DULSKI Dawid, JANOWICZ Grzegorz, LONGAWA Przemysław, NOWAK Szymon, OSTROWSKI Marcin, PUŁANECKI Sebastian, PORĘBSKI Marcel, SIEDLECKI Sławomir, SZKUDLAREK Mateusz

WYNIKI TURNIEJU:
Grupa "A"