Letni obóz piłkarski WKS ŚLĄSK w Obornikach Śląskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Ferenc - Macherzyńska
czwartek, 21 sierpnia 2014 06:37

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_210814_sd_237.jpgW dniach 02-09 sierpnia 2014 r. grupa zawodników i zawodniczek Filii WKS Śląsk Wrocław/Gmina Kłodzko udała się na letni obóz piłkarski do Obornik Śląskich. Oprócz naszej 22 osobowej ekipy na zbiórce przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu wstawiły się jeszcze 2 drużyny WKS-u i razem jednym autokarem udaliśmy się do hotelu „Olimp” na obiektach OSiR w Obornikach Śląskich.

Ciężką pracę na boiskach piłkarskich podczas zajęć treningowych, które odbywały się 2 razy dziennie przeplataliśmy z kąpielą na największym odkrytym basenie na Dolnym Śląsku oraz spacerami. W 5 dniu obozu (środa) mieliśmy przerwę w treningach, którą wykorzystaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Kruczyna” w Pęgowie k/Wrocławia.

„Kruczyna” położona jest w sąsiedztwie olbrzymiego lasu iglastego z dala od zgiełku, a więc spokój i cisza oraz przepiękny zapach igliwia pozwalały zregenerować organizmy oraz nabrać sił przed kolejnymi treningami.

Gospodarze zorganizowali dla nas zabawy z gliną, czerpanie papieru oraz wycieczkę po lesie i inne gry oraz zabawy. Mogliśmy też obserwować zwierzęta gospodarskie w zagrodzie. Na zakończenie piekliśmy kiełbaski na grillu.

Wieczorami rozgrywaliśmy mecze w zorganizowanej przez trenerów Lidze Obozowej. W grupie młodszej było 7 zespołów 3 osobowych natomiast w grupie starszej były 4 zespoły 4 osobowe.

Grupę młodszą prowadzili trenerzy z Wrocławia (Marek Niedomagała, Michał Kordas i Kacper Walczyk), a mecze rozgrywane były na boisku ratanowym obok hotelu.

Grupę starszą prowadził trener Filii WKS Śląsk/Gminy Kłodzko Mariusz Jastrzębski i mecze rozgrywaliśmy na hali sportowej.

Drużyny zostały utworzone drogą losowania, a zawodnicy mogli dowolnie nazwać swoje drużyny … i w ten sposób w rozgrywkach uczestniczyły:

1) drużyna ŚLĄSK (JAROSZ Katarzyna, PATRYJAK Katarzyna, TEPLICKA Julia i DŻENDŻERA Fabian),

2) drużyna ACTIMELA (BŁASZKIEWICZ Błażej, BUKACZEWSKI Jakub, MIRTA Maksymilian i KULA Dawid),

3) drużyna REAL MADRYT (KRUPA Kacper, ŁAPAJSKI Mateusz, NOWAK Szymon, TERLIKOWSKI Damian)

4) drużyna FC BARCELONA (DULSKI Dawid, GAWROŃSKI Ksawery, SEDROWICZ Konrad i SZYMAŃSKI Kacper).

STAŁYMI BRAMKARZAMI w Lidze byli: KRZAK Bartłomiej i MATWIEJCZYK Mateusz.

Ostateczne wyniki Ligi Obozowej:

1 miejsce Drużyna Actimela - 22 pkt

2 miejsce Real Madryt – 18 pkt

3 miejsce FC Barcelona – 6 pkt

4 miejsce WKS Śląsk – 3 pkt

Królem strzelców został Szymon Nowak z 28 bramkami, Maksymilian Mirta strzelił 20 bramek, a na 3 miejscu z 11 bramkami sklasyfikowana została Katarzyna Patryjak.

Podczas trwania obozu prowadzony był również konkurs na najczystszy pokój. Skład komisji tworzyli trenerzy, którzy codziennie kontrolowali każdy pokój, a wejść do niego mogli w każdej chwili obozowego dnia … Z porządkiem bywało różnie i do samego końca trwała ostra rywalizacja … konkurs wygrał pokój nr 10 … w którym mieszkały 3 dziewczyny naszej Filii (Jarosz Katarzyna, Patryjak Katarzyna i Teplicka Julia). GRATULUJEMY!!! :)

Nagrody ufundowała Pani Dyrektor Hotelu „Olimp”.

Wróciliśmy z obozu troszkę zmęczeni … ale zadowoleni z wykonanej pracy i przeżycia niezapomnianych chwil oraz nawiązania nowych znajomości … :)

Kolejny obóz piłkarski na który na pewno pojedziemy już podczas ferii zimowych … :)

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_210814_sd_045.jpg

b_150_100_16777215_0___images_phocagalery2013_210814_sd_037.jpg