Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
E- Rada TRANSMISJA ONLINE

www.netrada-gminaklodzko.pl

Interpelacje/ Wnioski/ Zapytania Radnych Gminy Kłodzko VIII kadencji

___________________________

 

RAPORT O STANIE GMINY ZA 2018 r.

- udział mieszkańców w debacie

___________________________

Wójt Gminy Kłodzko informuje,

że w związku z zamiarem podjęcia czynności kontrolnych na nieruchomościach związanych lub zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej, właściciele nieruchomości, którzy nie dokonali obowiązku złożenia stosownej informacji w sprawie podatku od nieruchomości proszeni są do jej złożenie lub dokonania korekty wcześniej złożonej informacji.
Informacja powinna odzwierciedlać stan faktyczny powierzchni budynków, budowli
i gruntów nieruchomości zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Formularze informacji podatkowych można pobrać z BIP Gminy Kłodzko -> poradnik interesanta -> podatki i opłaty lokalne lub w Urzędzie Gminy Kłodzko,
pok. 306, II piętro.

Czyste powietrze

wymiana kotlow grzewczych

Fotowoltaika - Grant

fotow

Wnioski

 

 

Mapy

                mapy

 

                       

 

eealogo                      

 

 

 

 
 
 
  
 
  
 
   URZĄD GMINY KŁODZKO
   ul. Okrzei 8A
   57 - 300 Kłodzko
   powiat kłodzki
   województwo dolnośląskie

   Tel. (74) 647 41 00
   Fax (74) 647 41 03

   e-mail: ug@gmina.klodzko.pl
   www.gmina.klodzko.pl

   www.bip.ug-klodzko.dolnyslask.pl

 

   Godziny pracy:

   poniedziałek, środa, czwartek, piątek

   w godz.: 7.30 - 15.30

   wtorek w godz.: 8.00 - 16.00

   Kasa  Urzędu czynna:

   od poniedziałku do piątku w godz.:

   8.00 - 11.00 i 11.30 - 13.30




Wieś z historią w tle – Stary Wielisław PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Matusz   
wtorek, 22 marca 2016 10:28

Na przełomie sierpnia i września ub. roku ogłoszone zostały wyniki drugiej edycji konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”, organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK im. S. Bryły, przy współpracy z BZ WBK. Do organizatora konkursu złożono 2224 wnioski, spośród nich jury wybrało 300 projektów, które otrzymały granty finansowe. Wśród zwycięskich pomysłów jest „Stary Wielisław, wieś z historią w tle", związany z poznaniem i promowaniem lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Fundacja dofinansuje realizację projektu grantem w wysokości 7 tys. zł. Jego głównym celem jest stworzenie na terenie jednej z najstarszych miejscowości ziemi kłodzkiej trasy turystycznej, w oparciu o zachowane zabytki, która poszerzałaby ofertę turystyczną regionu. Realizować go będzie 10-osobowa, nieformalna grupa młodzieży w wieku 16-18 lat „Detektywi Przeszłości", na co dzień uczniowie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości pod opieką nauczyciela historii i regionalisty Marka Królikowskiego. Oprócz promocji miejscowości i regionu, projekt przyczynia się do kształtowania tożsamości lokalnej uczestników i odbiorców.


W ramach realizacjiprojektu odbyły się - jak dotąd - warsztaty terenowe dla uczestników, związane z inwentaryzacją dendrologiczną zabytkowego parku w Starym Wielisławiu. Podjęte zostały próby odtworzenia architektonicznych założeń parkowych. Z efektami badań można zapoznać się na stronie projektu: www.historiawielislaw.cba.pl.


Ponadto uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach: „Jakie informacje można odnaleźć w starych napisach i dokumentach“. W ich trakcie młodzież zapoznała się z podstawami paleografii staroniemieckiej, inskrypcjami na wielisławskich zabytkach oraz dokumentami archiwalnymi, traktującymi o historii miejscowości.
Wnikliwa kwerenda źródłowa podjęta przez „Detektywów przeszłości” (zasoby archiwum parafialnego w St. Wielisławiu, Archiwum Państwowego we Wrocławiu, niemieckojęzycznych zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Biblioteki Miejskiej w Kłodzku) stały się podstawą do opracowania metryk historycznych wybranych zabytków (ok. 30).

Kolejnymi działaniami zmierzać będą do popularyzowania wiedzy o zabytkach Starego Wielisławia m.in. poprzez ustawienie 5 tablic informacyjnych w językach: polskim, niemieckim i czeskim (przy wsparciu władz gminnych i za zgodą władz sołectwa), opracowanie mapy wsi z oznaczeniem pomników kultury oraz wydanie przewodnika po wielisławskich zabytkach. Efektami projektu będą również inne materiały promujące miejscowość, wykonane przez uczestników: magnesy i pocztówki.

Projekt zakończy się w kwietniu br. dwoma spotkaniami podsumowującymi, z których jedno odbędzie się w KSP, a kolejne w Starym Wielisławiu z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości.

Detektywi Przeszłości

Poprawiony: wtorek, 22 marca 2016 10:36
 

Zawartosc tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash



 bip

Rozlicz PIT
Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki

01.jpg






s5 logo


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com